Program „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018” skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, j. obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości,

którzy są mieszkańcami woj. lubelskiego lub uczą się w woj. lubelskim; posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęli lub kontynuują naukę w szkole lub klasie programowo wyższej prowadzącej kształcenie ogólne, z wyłączeniem szkół dla dorosłych (uczniowie: gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych w przekształconych szkołach; uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) https://liboi.lubelskie.pl/index-uslugi-pokaz?spr=493633 .

Programy współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i budżetu Województwa Lubelskiego, realizowane są przez Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Stypendia przyznawane będą na okres od 01.09.2017 r. do 30.06.2018 r., w kwocie 400 zł miesięcznie -  najzdolniejszym uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria i uzyskają najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym. Przyznane zostaną 232 stypendia w ramach programu „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019” oraz 493 stypendia w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018”.

Szczegółowe informacje dotyczące programów: regulaminy, wymagane dokumenty, instrukcje itp., znajdują się na stronie internetowej http://www.lubelskie.pl oraz w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Departament Kultury, Edukacji i Sportu, ul. Artura Grottgera 4, piętro V, pok. 513, 516, tel. (81) 47 81 459, (81) 44 16 709 lub (81) 44 16 716.

Wnioski o przyznanie stypendium należy składać osobiście lub przez placówkę pocztową, w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin lub przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na adres http://liboi.lubelskie.pl .

Projekt „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018” realizowany jest przez Województwo Lubelskie w latach 2017-2018 w ramach 12 Osi Priorytetowej Edukacja, kwalifikacje i kompetencje Działania 12.2 KSZTAŁCENIE OGÓLNE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.