OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI I PLASTYCZNY
„Być dobrym jak chleb”
- święty Mikołaj i święty brat Albert  w oczach dzieci i młodzieży
ROK 2017 – ROKIEM ŚWIETEGO BRATA ALBERTA

Organizatorzy konkursów: Społeczność Gimnazjum nr 19 w Lublinie we współpracy z parafią pod wezwaniem  św. Mikołaja w Lublinie, Wydziałem ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie, Wydziałem Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie oraz Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 zapraszają  uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Literackiego „Być dobrym jak chleb”, a uczniów klas I-III szkół podstawowych - do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.  Celem konkursów jest przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetki i świata wartości  brata Alberta- Adama Chmielewskiego oraz  świętego  Mikołaja. Zachęcamy również do udziału w konkursie towarzyszącym organizowanym dla upamiętnienia 700 lat lokacji Lublina -   jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast Polski.

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z regulaminem dostępne są regulaminach.

Regulamin konkursu literackiego

Regulamin konkursu plastycznego

W dniach 18-19 października w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Edukacja prawna młodzieży szkolnej oraz mediacja szkolna – w świetle teorii i praktyki”.

Celem konferencji było zainteresowanie środowisk prawniczych oraz edukacyjnych budowaniem instytucjonalnego oraz komplementarnego systemu edukacji prawnej obejmującego także mediację wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz w otoczeniu szkolnym. Drugi dzień konferencji, poświęcony mediacji, przypadał na tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku obchodzony był 19 października.

W Konferencji wzięli udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ambasady Królestwa Norwegii, Ośrodka Rozwoju Edukacji, osoby reprezentujące sądy, w których realizowane są działania z zakresu edukacji prawnej i mediacji, przedstawiciele kuratoriów oświaty, mediatorzy, koordynatorzy ds. mediacji oraz koordynatorzy ds. edukacji prawnej w sądach okręgowych, nauczyciele i uczniowie oraz goście zagraniczni. Ponieważ w naszej szkole od wielu lat uczniowie mają możliwość korzystania z mediacji nie mogło zabraknąć na tej konferencji pani Agnieszki Dragan – Edukatora Mediatorów Rówieśniczych.

Zdjęcia i relację video można zobaczyć na Facebooku Ministerstwa Sprawiedliwości