Biblioteka szkolna wita uczniów w nowym roku szkolnym 2016/2017 i zaprasza do częstych odwiedzin.

Zachęcamy do udziału w zajęciach koła bibliotecznego, które odbywać się będą poniedziałki 13.30-14.05 i wtorki 14.10-14.55

„Lublin – miasto poezji”

Włączając się w akcję „Lublin – miasto poezji”, biblioteka szkolna zachęca gimnazjalistów do udziału w konkursie „Zmierz się z poezją”. Odpowiedzi na 20 krótkich pytań, podanych poniżej, prosimy składać w bibliotece.

Pytania konkursowe (plik PDF)

Co chcą czytać uczniowie DZIEWIĘTNASTKI ?

Drodzy Uczniowie!
Pragnąc poznać Wasze zainteresowania czytelnicze, zachęcamy do udziału w sondzie dotyczącej tytułów książek, które chcielibyście znaleźć
w naszej bibliotece. Pisemne propozycje prosimy składać do 15 czerwca.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia przypadało największe święto czytelników obchodzone na całym świecie – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji, 24 kwietnia, zaprosiłyśmy uczniów do szkolnej biblioteki aby przybliżyć im bestsellery nastolatków. Każdy z naszych gości znalazł dla siebie interesującą książkę.

Za górami, za lasami, za siedmioma rzekami

Dnia 28 marca, na spotkanie z baśnią, zaprosiłyśmy do naszej biblioteki przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 19. Zaprezentowałyśmy „Czerwonego Kapturka”. Następnie nasi goście mogli wziąć udział w konkursie „Parada baśniowych postaci - zgadnij o kim mowa?”. Były też kolorowanki, gry planszowe, puzzle, spośród których największym powodzeniem cieszył się Harry Potter.

View the embedded image gallery online at:

Koło biblioteczne