Aktualności klasy hiszpańskiej

Zachęcamy do lektury

Wymiana młodzieży z Hiszpanią

23 kwietnia rozpoczął się drugi etap wymiany międzynarodowej ze szkołą w Hiszpanii. 13 osobowa grupa gimnazjalistów udała się z rewizytą do swoich hiszpańskich kolegów ze szkoły w Sevilla la Nueva pod Madrytem. Po wyczerpującej podróży czekało nas gorące przyjęcie w hiszpańskich rodzinach. A już następnego dnia, wypoczęci, poznawaliśmy życie szkolne „od kuchni”: uczestniczyliśmy w lekcjach z naszymi hiszpańskimi przyjaciółmi, poznaliśmy ich nauczycieli,  zwiedziliśmy szkołę,   a na koniec czekała nas wizyta w ratuszu i spotkanie z burmistrzem. 

Czytaj więcej...

Tydzień Kultury Hiszpanii

Na początku kwietnia odbył się w naszej szkole Tydzień Kultury Hiszpanii. Uczniowie klas dwujęzycznych mieli okazję bliżej zapoznać się z kulturą Półwyspu Iberyjskiego i krajów hiszpańskojęzycznych.

Czytaj więcej...

Tydzień Kultury Hiszpańskiej

Tegoroczna  edycja Tygodnia Kultury Hiszpanii w naszej szkole rozpoczęła się dnia 9 lutego.

Na początek dnia gościliśmy w naszej szkole Antonio Tomas Mayor z Walencji.

Czytaj więcej...

O Meksyku po hiszpańsku i angielsku

11 marca naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Ricardo Rubio, pochodzący z Meksyku tancerz flamenco, spotkał się z uczniami, aby opowiedzieć o swoim życiu, tańcu i Meksyku.

Czytaj więcej...

XI Festiwal Teatrów w Języku Hiszpańskim w Warszawie

W dniach 03-04 marca grupa teatralna reprezentująca naszą szkołę przebywała w stolicy na Festiwalu Teatrów w Języku Hiszpańskim. Uczniowie przygotowali pod kierunkiem pani Joanny Płochackiej sztukę pt. „La piel del león”.

Czytaj więcej...

XI Wojewódzki Konkurs Piosenki Hiszpańskiej

Mamy zaszczyt zaprosić uczniów szkół gimnazjalnych, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, oraz po raz pierwszy w tym roku: uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych, do kolejnej już, 11-ej edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Hiszpańskiej. Konkurs odbędzie się jak zawsze, w Domu Kultury LSM przy ul.Wallenroda w Lublinie, dnia 7 maja 2016 roku. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do śpiewania po hiszpańsku w naszym konkursie!!!

 Regulamin i karta zgłoszenia

Konkurs kuratoryjny z języka hiszpańskiego- etap wojewódzki

Dnia 08 lutego  uczniowie z klas 3a i 3c będą się zmagać z zadaniami na ostatnim już etapie, wojewódzkim, konkursu kuratoryjnego z języka hiszpańskiego. Jeśli zostaną laureatami, oznacza to dla nich, że będą zwolnieni z części językowej egzaminu gimnazjalnego.

Czytaj więcej...

Tydzień Kultury Hiszpanii

Uwaga!
Jak co roku tradycją Sekcji Dwujęzycznej w naszym Publicznym Gimnazjum nr 19 w Lublinie jest organizacja Tygodnia Kultury Hiszpanii. W tym roku nie mogło być inaczej. Bardzo serdecznie zapraszamy Was, drodzy uczniowie, do udziału w tegorocznej edycji Tygodnia Kultury, który przybliży Wam tradycje, potrawy oraz inne elementy kulturowe Hiszpanii oraz krajów hiszpańskojęzycznych.

Czytaj więcej...