Korona Polskiego Wychowania

Klasa II E buduje wspólnotę narodu

16 listopada odbyło się podsumowanie realizacji trzeciego semestru programu Korona Polskiego Wychowania przez klasę 2e. Na prezentacji obecna była pani wicedyrektor Beata Teter oraz ekspert historyczny wspierający klasę - pan Dariusz Stańczyk.

Czytaj więcej...

Szkoła przedsiębiorczości

We wrześniu uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach Szkoła przedsiębiorczości – edukacja ekonomiczna poprzez tworzenie klasowych firm symulacyjnych. Zajęcia zostały zorganizowane przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach programu realizowanego przez uczniów: Korona Polskiego Wychowania we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Czytaj więcej...

Przegląd Teatrów Klasowych

19 czerwca naszą szkołę opanował teatralny żywioł. Tego dnia odbył się Przegląd Teatrów Klasowych. Jest to przedsięwzięcie, które zapoczątkowało budowanie szkolnej tradycji i odbywa sie cyklicznie od początku istnienia gimnazjum  - w tym roku już po raz osiemnasty.

Czytaj więcej...

„Dziewiętnastka” w liczbach

Klasa 1e realizując w tym semestrze program Korona Polskiego Wychowania, którego celem było budowanie wspólnoty szkoły, prowadziła badania statystyczne różnych cech uczniów naszego gimnazjum. Pierwszoklasiści przeprowadzili we wszystkich klasach ankietę, pytając uczniów o różne ich cechy i upodobania.

Czytaj więcej...

O programie

Korona Polskiego Wychowania to program, realizowany przez naszą szkołę we współpracy z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Młodzież w nim uczestnicząca uczy się sprawnego działania, rozwija zdolności liderskie, a także przygotowuje się do pracy na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Korona Polskiego Wychowania to prestiżowa nagroda, którą mogą otrzymać szkoły (średnie i gimnazjalne), a także zorganizowane grupy młodzieży. Cały program trwa dwa lata. W każdym semestrze uczestnicy walczą o jedną Perłę. Każda Perła to pojedynczy program Akademii Młodzieżowej: „Dni Społeczne”, „Poradnik dobrych praktyk”, „Młodzież pomaga rodzinom” czy „Kocham moje miasto, kocham moją Ojczyznę”. Pomyślne zrealizowanie każdego z tych programów pozwala otrzymać jedną Perłę, natomiast zrealizowanie czterech jest równoznaczne z otrzymaniem Korony Polskiego Wychowania. Nagroda jest wręczana na uroczystej gali, organizowanej co roku w czerwcu. Od roku szkolnego 2015/2016 jest to integralna część programu wychowawczego naszej szkoły.


Nasze sukcesy to:


Otrzymanie Korony Polskiego Wychowania - prestiżowej nagrody kończącej edycję programu.


Nagroda Najlepszego Wychowawcy w programie dla p. Ewy Grodeckiej, nauczyciela naszej szkoły przyznana w maju 2015r.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza
ul. Szkolna 6
20-124 Lublin
telefon/fax: 81 747-89-43


e-mail: poczta@sp19.lublin.eu
www.sp19.lublin.eu