Medal "Pro Patria" przyznany w 2016 r. przez Ministra - Szefa Urzędu ds Kombatantów i Osób Represjonowanych w dowód uznania dla działań szkoły kultywujących pamięć o walce o niepodległość Polski.

Nagroda dla Dobrego Wychowania -  ustanowiona przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Celem Nagrody jest promowanie Dobrego Wychowania poprzez uhonorowanie ludzi oraz instytucji, które  swoim działaniem przyczyniają się do upowszechniania i realizowania misji Dobrego Wychowania.

Trzykrotnie przyznany Puchar Prezydenta Miasta Lublina w roku 2011, 2013, 2015 za wybitne osiągnięcia dydaktyczne w pracy z uczniem zdolnym – laureatów konkursów przedmiotowych i ogólnopolskich artystycznych.

Liczne grono stypendystów Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublina, Ministra Edukacji Hiszpanii

65 laureatów i 44 finalistów przedmiotowych konkursów kuratoryjnych z języka polskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, historii, chemii, matematyki, fizyki, biologii, geografii, konkursu krasomówczego, literacko – czytelniczego i ortograficznego.

32 laureatów konkursów międzynarodowych, 115 laureatów konkursów ogólnopolskich, wielu laureatów konkursów wojewódzkich i miejskich o charakterze literackim, artystycznym oraz konkursów wiedzy.

Wielu uczniów, którzy zdobyli certyfikaty językowe: z języka hiszpańskiego i z języka niemieckiego na poziomie A2 lub B1

Najważniejsze sukcesy sportowe:

I miejsce w kategorii dziewcząt w Gimnazjadzie Miasta Lublina w piłce ręcznej
III miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w piłce ręcznej dziewcząt
Drużynowe: II miejsce w Gimnazjadzie Miasta Lublina w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt, IV miejsce w piłce koszykowej i ręcznej chłopców.
Indywidualne: mistrzostwo miasta Lublina w tenisie stołowym chłopców.

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w latach 2012-2017

Laureaci konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich i międzyszkolnych w latach 2012-2017

Sukcesy sportowe

Osiągnięcia szkoły w latach 2001-2012